06.10.2008 19:29 - Локо Мз-Левски 0:1 8 кръг 2008/2009
Прочетен: 595 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 06.10.2008 20:05

image image    Локомотив Мз                                             Левски
В мач от 8-я кръг на А група Левски победи с минималното 1:0 Локомотив Мездра, като „сините” не впечатлиха с играта си.  Левски поведе още в 7-та минута, след като Ники Димитров отбеляза от пряк свободен удар, след груба грешка на вратаря на домакините Радостин Станев.  Футболистите на Локомотив Мездра имаха много хубава възможност да изравнят в 9-та минута, след като Пажин стреля силно от пряк свободен удар, но Петков успя да улови топката.  Николай Димитров имаше възможност да отбележи второ попадение в срещата в 17-та минута, но ударът му бе отразен от Станев.  В 20-та минута Симонович опита атрактивно изпълнение в наказателното поле на Левски, но топката мина над вратата.  Пет минути по-късно Ники Димитров подаде на Дарко Тасевски пред наказателното поле на Локомотив Мездра, той стреля, но ударът му е много неточен . Руи Мигел имаше много хубава възможност да се разпише във вратата на Левски в 277-та минута, но след ударът му топката мина малко над гредата . В следващата атака за Локомотив Мездра Саша Симонович стреля силно, но Георги Петков успя да избие топката.  Домакините изпуснаха поредната си възможност да изравнят резултата в 29-та минута, когато Руи Мигел стреля с глава, но прати кълбото право в ръцете на Петков.  В 30-та минута домакините имаха претенции за дузпа, но те бяха неоснователни, след като Илия Илиев пусна топката към Петаков, той изпревари Лусио Вагнер и падна сам в наказателното поле, въпреки симулацията обаче реферът не вдигна жълт картон.  Давид Бистрон стреля с глава в 43-та минута, но вратарят на Локомотив Мездра Радостин Станев улови сигурно топката.  През второто полувреме Левски игра по-добре, но Георги Христов изпусна няколко много добри възможности, които попречиха на „сините” да стигнат до по-убедителна победа.  В 48-та минута се получи недоразумение в защитата на Левски за малко не доведе до гол във вратата на Петков, стражът обаче следи играта и лови в последния момент. След това мароканският защитник на „сините” Юсеф Рабех си изкара жълт картон, за нарушение срещу Христозов.  Десет минути по-късно Георги Христов бе изведен очи в очи с Радостин Станев, но ударът му от 12 метра мина над гредата.  Футболистите на Левски изпуснаха поредното удобно положение да отбележат гол в 63-та минута, когато Лусио Вагнер центрира в наказателното поле на главата на Христов, но той отново прати кълбото над напречната греда. В 77-та минута бе най-изгодното положение за домакините пред вратата на Георги Петков, когато Костадин Марков центира отдясно, след коетоДавид Силва свали топката с глава към Илия Илиев, а той от 7 метра стреля, но Петков парира удара му. В следващата атака на домакините отново Илия Илиев имаше възможност да изравни резултата, но ударът му бе спасен от вратаря на Левски.  Левски доигра мача с човек по-малко, след като в 88-та минута за втори жълт картон бе изгонен Юсеф Рабех, който извърши нарушение срещу Саша Симонович.  image

състави:

Локомотив: Радостин Станев, Николай Христозов, Предраг Пажин (59-Зоран Цветкович), Милчо Макенджиев, Илия Илиев (84-Васил Киров), Страти Илиев, Виктор Петаков (46-Атанас Николов), Давид Силва, Саша Симонович, Костадин Марков, Руи Мигел

Левски: Георги Петков, Живко Миланов, Юсеф Рабех,    Давид Бистрон, Лусио Вагнер, Рашид Тиберканин (84-Боян Илиев), Дарко Тасевски (53-Мирослав Иванов), Лъчезар Балтанов, Георги Христов, Зе Соарес (74-Георги Иванов), Николай Димитров

Треньорът на Левски Емил Велев призна, че е най-доволен от трите точки в мача срещу Локомотив Мездра.

Специалистът за пореден път натърти, че в отбора има голямо напрежение част, от което е породено от медиите.

Наставникът на Левски отбеляза, че „сините” са имали инициативата в началото, но след това необяснимо са я загубили.

Емил Велев похвали Лъчезар Балтанов за включването му в средата на терена.

„Смятам, че Лъчо изигра прекрасен мач. Той е добър футболист, но трябва да му се дава шанс, за да го покаже”, каза наставникът на „сините”.

Старши треньорът на Левски се изказа остро за пропуските на Георги Христов.

„Не знам какъв е проблемът. Не е нормално да тичаш 20 метра с топката сам срещу вратаря и да я пратиш на девет метра над вратата. Казах на момчетата в съблекалнята, че трябва много работа. Този отбор е млад и има нужда от обиграване”, завърши Велев

Голмайсторът на Левски в мача срещу Локомотив (Мездра) Николай Димитров-Хичо призна, че новакът в елитната ни група е затруднил максимално отбора му.

"Локомотив игра много добре, а ние не играхме както трябва. Наистина нашият отбор трябва да е щастлив, че победихме. Имахме няколко положения, които трябваше да реализираме. Затова и накрая имаше нервност при нас. В такива гостувания трябва да отбелязваш веднага втори или трети гол, за да ти е спокойно после", коментира Хичо.

Той отбеляза единствения гол на стадион в Мездра.

"Много положения създаваме, но не съумяваме да ги реализираме. Това не е от неумение, но не трябва да се оправдаваме само с малшанс и късмет, трябва да работим повече. За да се оправим пътят е само с победи", каза още Димитров.

Тагове:   мз,   Кръг,